Reklama

Kryptonim "Borsuk", czyli co powstaje w Stalowej Woli [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Kryptonim "Borsuk", czyli co powstaje w Stalowej Woli [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Huta Stalowa Wola już od przeszło pięciu lat pracuje nad Bojowym Wozem Piechoty "Borsuk". Ma on zastąpić BMP-1, czyli radziecki bojowy wóz piechoty używany w Wojsku Polskim od lat 70-tych.

Transporter oprócz wyposażenia w zaawansowany sprzęt, w założeniach Ministerstwa Obrony Narodowej, ma również pływać. To tworzy wiele kontrowersji wokół tej materii. Dlaczego?

Wymóg pływalności Borsuka po pierwsze wymusił wiele rozwiązań kompromisowych na etapie projektowania. Po drugie przedłużył prace, a przy tym zwiększył ich koszt. Ma to związek między innymi z tym, ze po raz pierwszy w Polsce prowadzone były prace nad zabezpieczeniem przed minami dna płaskiego gąsienicowych pojazdów pływających [od. red. chodzi o pojazdy poruszające się na gąsienicach].

Do końca 2019 roku zostanie przygotowana dokumentacja do produkcji prototypu przedprodukcyjnego, a w razie pomyślnych testów do 2025 roku rozpocznie się produkcja niskoseryjna tych pojazdów.

Projekt oznaczonym kryptonimem Borsuk jest współfinansowany ze środków przekazanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na podstawie umowy o wykonanie i finansowanie projektu opracowywanego na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa.

ZOBACZ FILM Z PREZENTACJI PROJEKTU BORSUKA:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE