reklama

Krosno kusi firmy lotnicze. Zobacz co oferuje miasto inwestorom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: dolinalotnicza

Krosno kusi firmy lotnicze. Zobacz co oferuje miasto inwestorom - Zdjęcie główne

Kształcenie mechaników lotniczych w Krośnie | foto dolinalotnicza

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZwolnienia podatkowe, dwie strefy inwestycyjne z uzbrojonymi terenami, a także gotowa hala produkcyjna o powierzchni 3500 m2 - to konkretna oferta, jaką Krosno kieruje do firm z branży lotniczej. Miasto przygotowuje też nowy 20-hektarowy teren dedykowany wyłącznie temu sektorowi.
reklama

W mieście funkcjonują już uznane firmy zrzeszone w Dolinie Lotniczej, takie jak Wietpol Aerospace, Dioxid, Pelmet czy EUROSIM3. Krosno stało się również centrum produkcji lekkich i ultralekkich samolotów, gdzie działają ScaleWings AeroPro, Ekolot oraz producent szybowców GP Gliders. Krośnieńskie władze od lat konsekwentnie stawiają na rozwój branży lotniczej.

Lotnictwo wyróżnia nasze miasto na tle innych ośrodków i w dużym stopniu wpływa na jego atrakcyjność gospodarczą i turystyczną. Dlatego też od wielu lat staramy się wspierać rozwój tego sektora, inwestować przede wszystkim w kształcenie talentów oraz infrastrukturę

- podkreśla Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

reklama

Lotnisko z perspektywami

Miasto oferuje inwestorom dostęp do nowoczesnego lotniska z utwardzonym pasem startowym o długości 1100 m i szerokości 30 m. Obiekt posiada oświetlenie do lotów nocnych oraz światła PAPI. Rocznie wykonuje się tu około 14 tysięcy operacji lotniczych. W planach jest wydłużenie pasa startowego do 2000 m.

W Strefie Inwestycyjnej 'Krosno-Lotnisko' mamy jeszcze kilka wolnych działek oraz przygotowujemy nowy, 20-hektarowy teren dedykowany branży lotniczej. Z kolei nasz partner - Agencja Rozwoju Przemysłu ma ciekawą propozycję dla firm, które potrzebują gotowej przestrzeni do wynajęcia - dysponuje nową halą o powierzchni produkcyjnej ok. 3500 m2, wraz z zapleczem biurowo-socjalnym

reklama

- dodaje Przytocki.

Potęga Doliny Lotniczej

Dolina Lotnicza skupia ponad 100 firm związanych z branżą lotniczą. Do kluczowych przedsiębiorstw należą WSK "PZL-Rzeszów" - producent komponentów lotniczych z grupy Pratt & Whitney, Safran Transmission Systems Poland z zakładem w Sędziszowie Małopolskim specjalizującym się w produkcji przekładni lotniczych do samolotów Airbus A320 czy Boeing 737. W regionie działa także EME Aero - nowoczesne centrum serwisowe dla silników lotniczych GTF, PZL Mielec produkujący samoloty M28 i śmigłowce Black Hawk oraz Aero Gearbox International Poland rozwijający przekładnie dla silników lotniczych. Klaster współpracuje również z wieloma mniejszymi podmiotami dostarczającymi komponenty i technologie dla sektora lotniczego.

reklama

Wykwalifikowane kadry

Miasto kształci specjalistów dla branży lotniczej w Zespole Szkół Mechanicznych, gdzie powstaje Branżowe Centrum Umiejętności lotniczych. Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Dolina Lotnicza. W ramach centrum powstaną nowoczesne pracownie kompozytowe, badań nieniszczących, mechaniki i awioniki lotniczej oraz obrabiarek CNC.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo