Reklama

Krosno będzie sortować odpady mieszkańców Podkarpacia

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 22:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie został rozbudowany i poddany modernizacji. Teraz do Miasta Szkła trafiać będą odpady od 350 tys. mieszkańców województwa podkarpackiego.

MGPK Krosno poinformowało właśnie o modernizacji linii mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych. Do rozbudowanej i zmodernizowanej przez Krośnieński Holding Komunalny instalacji, trafiać będą odpady z całego południowego Podkarpacia, czyli od ok. 350 tys. mieszkańców. 

- Zmodernizowana linia, wyposażona w nowoczesne urządzenia i rozwiązania technologiczne, wprowadza automatyczny system segregowania odpadów oraz zwiększa efektywność i skuteczność pracy całej instalacji. Usprawniony zostaje też proces odzysku wybranych frakcji materiałowych przeznaczonych do recyklingu, zwiększa się efektywność procesu sortowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie, a także ilość wydzielanych frakcji materiałowych. Zastosowana w Zakładzie technologia sprawia, że pracownicy będą jedynie kontrolować automatyczny system segregowania odpadów oraz będą je "doczyszczać" w kabinach sortowniczych. Rozładunek odpadów dostarczanych do Zakładu oraz proces ich przetwarzania będzie odbywał się teraz w zamkniętych obiektach, w których zastosowane są reaktory z oczyszczaniem powietrza poprocesowego za pomocą biofiltrów. Zastosowana technologia ma wpłynąć na wyeliminowanie uciążliwości zapachowych.

- podaje MPGK Krosno.

Dzięki pracom modernizacyjnym krośnieński ZUO stanie się jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Polsce. Cała modernizacja i rozbudowa, to koszt ponad 35 mln złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy