Reklama

Kratki ściekowe w niebezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor:

Kratki ściekowe w niebezpieczeństwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kradzieże niemal 100 żeliwnych kratek ściekowych z lokalnych i krajowych dróg, udowodnili tarnowscy policjanci 25-latkowi z Tarnowa. Odzyskano większość skradzionego mienia wartości ponad 15 tysięcy złotych.

Pod koniec lipca tego roku do tarnowskiej komendy wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży żeliwnych kratek ściekowych, które są montowane przy krawężnikach drogowych. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkich dróg w powiecie tarnowskim.

Sprawą zajęli się policjanci operacyjni Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Kontrole punktów skupu złomu przyniosły oczekiwane rezultaty. Policjanci odzyskali pierwsze sprzedane na terenie powiatu żeliwne kratki. Szybko też zidentyfikowali sprzedawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Tarnowa.

Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Twierdzi, że pracuje w firmie remontowej i na co dzień jeździ samochodem dostawczym. Pierwszą kratkę ściekową zabrał w maju z drogi w Zgłobicach, później były już kolejne na terenie powiatu. Za każdym razem jadąc drogą, zatrzymywał się, wyjmował po jednej kratce i sprzedawał w jednym punkcie skupu złomu metali kolorowych.

Pod koniec lipca przyjechał do Pilzna, gdzie na wyremontowanej drodze krajowej zamontowane były nowe żeliwne kratki. Wówczas zabrał ich około 60 sztuk, a ponieważ były ciężkie, kradł na raty. Skradzione żeliwo sprzedał w punkcie skupu złomu w Tarnowie.

Teraz czeka go postępowanie sądowe za kradzież mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE