Reklama

KRADLI paliwo wprost z maszyn budowlanych

Opublikowano:
Autor:

KRADLI paliwo wprost z maszyn budowlanych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć miesięcy wystarczyło, aby trzech mieszkańców powiatu brzozowskiego ukradło blisko 400 litrów oleju napędowego. 17 i 18-latek usłyszeli już zarzuty, natomiast sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Mundurowi z Brzozowa ostatnio pracowali nad sprawą znikającego paliwa z baków maszyn budowlanych, znajdujących się na terenie placu budowy odcinka drogi relacji Izdebki - Jabłonka. Do tego procederu miało dochodzić przez ostatnie pięć miesięcy. Kilka dni temu, policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że związek z tymi kradzieżami mają trzej młodzi mężczyźni. Wszyscy to mieszkańcy powiatu brzozowskiego, w wieku od 16 do 18 lat. Jak się okazało, od grudnia ubiegłego roku do maja tego roku, mężczyźni ukradli łącznie około 400 litrów oleju napędowego. Dodatkowo 17-latek usiłował włamać się do innej maszyny zaparkowanej na placu budowy, jednak nie zdołał tego zrobić.

Policjanci ustalili, że sposób działania sprawców za każdym razem, był podobny i z góry ustalony. 16 i 17-latek nocą szli na miejsce, gdzie stały zaparkowane maszyny budowlane i z baku koparki kradli paliwo do wcześniej przygotowanych pojemników. Jednorazowo byli w stanie ukraść od 20 do 70 litrów. Następnie skradzione paliwo sprzedawali, po niższej cenie 18-latkowi, który pomagał im w popełnianiu tych przestępstw.

Przeszukując miejsca zamieszkania sprawców, funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, które służyły im do kradzieży. Na chwilę obecną ustalono, że mężczyźni mają związek co najmniej z 10 przestępstwami dokonanymi na szkodę jednego pokrzywdzonego. 17 i 18-latek usłyszeli zarzut kradzieży. Dodatkowo 17-latek odpowie także za usiłowanie włamania. Materiały w sprawie 16-latka zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za kradzież z włamaniem to kara nawet do 10 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE