Reklama

Koszmarna śmierć dwóch policjantów, w tym komendanta. Zarzuty dla... księdza [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz siedział za kierownicą auta, które potrąciło jadącego motocyklem komendanta policji. Funkcjonariusz zginął na miejscu, a duchowny nie przyznaje się do winy.

AKTUALIZACJA, 29 grudnia

Diecezja tarnowska na dzień dzisiejszy nie komentuje sprawy i komentarza nie udzieli do czasu wyroku sądu. A sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, który jeszcze nie wyznaczył terminu pierwszej rozprawy. W zależności od tego, jaką decyzję podejmie sędzia, wówczas do całej sytuacji odniesie się również kuria.

Sam ksiądz złożył wyjaśnienia, ale jak już pisaliśmy, nie przyznał się do winy. Zarzut, jaki usłyszał, dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. To czyn zakwalifikowany z art. 177 par. 2 kodeksu karnego.

Warto dodać, że śledczy są w posiadaniu opinii biegłych, którzy m.in. ustalili, z jaką prędkością poruszały się oba pojazdy. Buska prokuratura nie zdradza jednak szczegółów. Wiadomo jedynie tyle, że prędkość samochodu, którym kierował ksiądz, była niższa niż dopuszczalna w miejscu, gdzie wydarzył się wypadek.

AKTUALIZACJA, 17 grudnia

54-letni ksiądz z Bochni w województwie małopolskim, Ryszard P., jest oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. O samym zdarzeniu, w którym zginął komendant policji ze Śląska, nadkom. Krzysztof Skowron, więcej informacji poniżej.

Dziś wiemy już z z całą pewnością, że to toyota, którą kierował 54-letni duchowny jadąc w stronę Sandomierza, uderzyła w policjanta. Duchowny chciał skręcić w lewo i, wymuszając pierwszeństwo, uderzył w motocykl. Kierował nim komendant powiatowy policji w Mikołowie.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju. Ksiądz usłyszał już zarzut, ale nie przyznał się do winy. Zastosowane zostało wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Obaj w chwili wypadku byli trzeźwi.

Do tematu będziemy wracać.

--

9 lipca:

Do pierwszej tragedii doszło 7 lipca. W wypadku samochodowym zginął tragicznie sierż. szt. Paweł Krupa pełniący służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu w Komisariacie Policji I w Krakowie.

- Paweł miał 33 lata. Był wzorowym, sumiennym i oddanym służbie policjantem, życzliwym i zawsze chętnym do pomocy. Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną

- czytamy w komunikacie małopolskiej policji.

Nadkom. Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie w województwie śląskim zginął w wypadku 8 lipca. Policjant jechał drogą krajową 79 od strony Sandomierza w kierunku Krakowa. W Wełninie w powiecie buskim w województwie świętokrzyskim prawdopodobnie wjechała w niego toyota. Motocyklista nie miał szans, by wyjść ze zderzenia bez szwanku. Godzinna reanimacja nie przyniosła efektu.

Rodzinom, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych złożył komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE