Reklama

KORONAWIRUS. Żele antybakteryjne towarem deficytowym. Jak zrobić je samemu? [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. Żele antybakteryjne towarem deficytowym. Jak zrobić je samemu? [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z rosnącą paniką dotyczącą pandemii koronawirusa i jego rozprzestrzenianiu się w Polsce - żele antybakteryjne stały się towarem deficytowym lub o wiele droższym niż dotychczas. Można jednak stworzyć taki środek samemu.

Koronawirus sprawił, że z półek sklepów i drogerii kosmetycznych zaczęły znikać w pierwszej kolejności żele antybakteryjne. Nic dziwnego - w końcu mogą one choć w niewielkim stopniu zminimalizować ryzyko zarażenia się bakteriami czy wirusami (nie tylko koronawirusem z Wuhan). I choć w wielu miejscach publicznych zaczęły się pojawiać pojemniki z różnego rodzaju środkami dezynfekującymi, a same apteki mają je dla nas wykonywać, to warto jest się zabezpieczyć.

Zobacz:


WHO udostępniło recepturę, która pozwala nam na zrobienie własnego żelu antybakteryjnego. Przepis można pobrać w PDF, udostępniamy plik w naszym artykule. Dla osób, które jednak nie znają języka angielskiego z pomocą ruszył sklep militarny Militaria.pl, który na swoim kanale na YouTube pokazał, jak zrobić żel dezynfekujący

Zobacz materiał:
  

Do jego stworzenia potrzebować będziemy gliceryny, alkoholu etylowego (przynajmniej 60%) i 3% wody utlenionej. Wszystkie te składniki są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Alkohol etylowy (na przykład spirytus) kupimy w każdym sklepie, który posiada koncesję na alkohole. Woda utleniona i gliceryna dostępne są natomiast w aptekach.

Zobacz również inny, bardziej szczegółowy materiał o środkach do dezynfekcji rąk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE