Reklama

KORONAWIRUS. Zakaz poruszania się z i do 10 gmin. Co z podejrzeniem w Krakowie?

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. Zakaz poruszania się z i do 10 gmin. Co z podejrzeniem w Krakowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebezpiecznie robi się w kolejnym kraju Europy. Główny Inspektorat Sanitarny odradza wyjazdy do Włoch. Tamtejszy rząd wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej. W niektórych miastach odwołano imprezy masowe, zamknięto miejsca spotkań publicznych oraz szkoły.

Przypadków zachorowania na COVID-19 w Europie jest coraz więcej:

Włochy - 132 przypadki zakażenia, 3 zgony
Niemcy - 16 przypadków zakażenia
Wielka Brytania - 13 przypadków zakażenia
Francja - 12 przypadków zakażenia, 1 zgon
Hiszpania - 2 przypadki zakażenia
Belgia - 1 przypadek zakażenia
Szwecja - 1 przypadek zakażenia
Finlandia - 1 przypadek zakażenia

W Chinach odwołane zostały obchody Nowego Roku Księżycowego oraz zamknięte kina i parki rozrywki.

- Ponadto został zawieszony transport publiczny, lotnisko Wuhan Tianhe zostało zamknięte 23 stycznia, a rygorystyczne kontrole wyjazdowe zostały wprowadzone w wielu dużych miastach w prowincji Hubei. Na dzień 24 stycznia cały transport publiczny został zawieszony w co najmniej 10 miastach w pobliżu Wuhan, dotykając ponad 20,5 miliona ludzi. Chińscy touroperatorzy odwołali wszystkie wycieczki grupowe i czasowo wstrzymali sprzedaż biletów lotniczych i pakietów hotelowych. 26 stycznia władze zarządziły tymczasowy zakaz handlu dzikimi zwierzętami w całych Chinach

- przekazał GIS.

Jeśli chodzi o Europę, to na dzień dzisiejszy w najgorszej sytuacji są Włochy. Stwierdzonych tam zostało 32 przypadków zakażenia, dlatego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej. W niektórych miastach odwołano imprezy masowe, zamknięto miejsca spotkań publicznych oraz szkoły.

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca wyjazdów nie tylko do Chin i Korei Południowej, ale również do wspomnianych Włoch ze względu na szerzenie się wirusa. Od 31 grudnia do 23 lutego odnotowano 78 833 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 2 463 zgony.

W Polsce, w tym na Podkarpaciu niemal codziennie słyszymy o nowych przypadkach podejrzeń koronawirusa. O kolejnym pisaliśmy tu: Koronawirus w podkarpackim szpitalu? Pacjent ma poważne objawy

Ale przypadek podejrzenia zakażenia zanotowany został też w Krakowie. Trzeci zresztą. Do Szpitala Uniwersyteckiego 23 lutego trafił pacjent, który został przebadany, a wyniki będą znane w poniedziałek lub wtorek. Na temat samego pacjenta szpital się nie wypowiada. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie przebywał w Azji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE