Reklama

Koronawirus w rzeszowskim pogotowiu. Sześć osób z pozytywnym wynikiem

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w rzeszowskim pogotowiu. Sześć osób z pozytywnym wynikiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne ognisko koronawirusa, tym razem w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, potwierdza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Obecnie w stolicy województwa podkarpackiego mamy cztery ogniska koronawirusa. W pierwszym z nich, w firmie Koral, potwierdzono już 16 wyników dodatnich. Zakażenie wykryto u 15 pracowników i jednej osoby z kontaktu. 

Drugie ognisko znajduje się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie. Badania przesiewowe, przeprowadzone 14 września, potwierdziły zakażenie u trzech osób z personelu medycznego Kliniki Chirurgii Szczękowej.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Widmo zamykanych przychodni! Nowe obowiązki dla lekarzy rodzinnych to gwóźdź do trumny POZ!

W kolejnym ognisku, znajdującym się w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej, mamy do czynienia z 11 pozytywnymi przypadkami. Dotyczą jednego pacjenta oraz pięciu osób z personelu medycznego i pięciu pracowników administracyjnych. 

O nowym ognisku poinformowano w komunikacie wystosowanym 16 września. Chodzi o Wojewódzką Stację  Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. 

- W dniu 15.09.2020r. w wyniku  badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 6 osób z personelu medycznego WSPR. Osoby ze styczności  objęto kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.


-informuje Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE