Reklama

KORONAWIRUS w paczkach AliExpress? [VIDEO I MAPA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA]

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS w paczkach AliExpress? [VIDEO I MAPA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Podkarpaciu, jak i w całej Polsce, bardzo popularny jest chiński serwis sprzedażowy - AliExpress - należący do Alibaba Group. Istnieje od 2010 roku i od razu zdobył sobie uznanie ponad 5 milionów Polaków, bo za niewielkie pieniądze można tam kupić atrakcyjne produkty. Czy mamy uzasadnione obawy o to, że razem z przesyłką dotrze do nas 2019-nCoV?

Masowe odwoływanie zamówień z Chin, głównie z popularnego sklepu internetowego AliExpress spowodowane jest panicznym strachem przez zarażeniem się koronawirusem. Z całą pewnością zarazić się nim może człowiek od człowieka, dlatego w mediach społecznościowych padają pytania między innymi o to, czy jeśli zarażona osoba przygotuje paczkę do wysłania, to odbiorca może zachorować. Pytają również o to, czy na paczce może znaleźć się wirus przeniesiony na przesyłkę ze środków transportu, którymi mogą też poruszać się osoby zarażone.

Obawy są tym większe, że koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać poza Chinami, były nawet podejrzenia, że pojawił się w Polsce:

Na 29 stycznia wiemy o przypadkach zachorowań w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Wietnamu, Singapuru, Malezji, Australii, Kanady, USA, Francji i Niemiec. Ponadto miasto Wuhan zostało objęte kwarantanną, a na lotniskach wielu państw, w tym w Polsce, prowadzone są kontrole osób, które przyleciały z Chin i krajów, gdzie przypadki zachorowania zostały już stwierdzone.

Na pytanie o przesyłki krótko i konkretnie odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny:

- Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Jak się dowiadujemy, wirus ten nie jest w stanie przetrwać poza ciałem żywiciela tak długo, ile trwa podróż paczki. Zwykle na przesyłkę czeka się 4-5 tygodni. I chyba po raz pierwszy może nas ucieszyć czas oczekiwania na zamówiony w AliExpress towar.

ZOBACZ FILM Z BUDOWY SZPITALA W WUHAN DLA PACJENTÓW ZARAŻONYCH WIRUSEM:

MAPA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE