Reklama

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już jest pewne. W Parafii Katedralnej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie jest COVID-19.

8.10:

Potwierdziły się informacje o koronawirusie w Katedrze Rzeszowskiej.

- Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat Stanisław Mac – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława.

- czytamy na stronie internetowej parafii.

Zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Parafii zostały przebadane, a kościół został zdezynfekowany.

6.10:

We wtorek na stronie internetowej parafii ukazała się informacja o zamknięciu kancelarii parafialnej i dezynfekcji kościoła. Wspomniano również, że księża przebywają na kwarantannie. 


CZYTAJ TAKŻE: Sprawdź aktywne ogniska COVID na Podkarpaciu!


- W trosce o zdrowie Parafian oraz w związku z pobytem duszpasterzy w kwarantannie, informujemy, że Msze Święte odprawiane są w naszej Katedrze o godz. 6.30 i 18.00 przez księży wydelegowanych z parafii sąsiedzkich, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.


- czytamy w komunikacie. 

Staraliśmy się ustalić czy któryś z księży ma potwierdzony pozytywny wynik na koronawirusa. Nie udzielono nam takiej informacji. Odesłano nas do komunikatu zamieszczonego na stronie. Co więcej, osoba, z którą rozmawialiśmy (nie chciała się przedstawić) poinformowała, że parafia czeka na szczegółowe wytyczne. 

Udało nam się skontaktować z księdzem Krzysztofem Gołąbkiem, proboszczem parafii. Poinformował, że on również przebywa na kwarantannie, jednak nie chciał nam zdradzić z kim księża mieli kontakt.

- To jest nasza wewnętrzna sprawa.

- usłyszeliśmy od proboszcza. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE