Reklama

KORONAWIRUS. Ponad 1900 osób pod nadzorem na Podkarpaciu. 4 nowe przypadki w kraju

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS. Ponad 1900 osób pod nadzorem na Podkarpaciu. 4 nowe przypadki w kraju  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa stale rośnie. Obecnie jest ich już ponad 1900.

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób.

- przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa na terenie woj. podkarpackiego wykonano 393 testy. Osiem osób na Podkarpaciu jest zakażonych wirusem z Wuhan. W całej Polsce odnotowano natomiast 123 przypadków zakażenia koronawirusem, trzy osoby niestety zmarły. 

Sytuacja nie jest jednak w pełni negatywna. GIS w rozmowie z Fakt24.pl podał, iż 13 w Polsce osób zakażonych SARS-CoV-2 już wyzdrowiało. Z nieoficjalnych informacji wynika natomiast, że od poniedziałku (16 marca) wszyscy zakażeni koronawirusem na Podkarpaciu mają być kierowani do szpitala w Łańcucie, który to w całości ma być przekształcony w oddział zakaźny.

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 19:06 poinformowało również o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. 

- Dwie osoby - Bytom, Zawiercie;
- Jedna osoba z Łodzi;
- Jedna osoba z Biłgoraja;
Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. 

Zobacz również nasz raport:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE