Reklama

KORONAWIRUS okazją do... zarabiania pieniędzy?

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS okazją do... zarabiania pieniędzy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludzkie dramaty sposobem na zarabianie? Kto tak nie pomyślał, widząc rosnące ceny maseczek, ten palec do góry. "Biobójcza maska przeciwwirusowa koronawirus", "wielorazowa maska przeciw wirusowi Coronavirus" - to zaledwie dwa przykłady tego, w jaki sposób sprzedawcy manipulują naszym strachem. Tymczasem paradoksalnie taka maska nie może, a wręcz stwarzała dobre warunki do rozprzestrzeniania się choroby.

Ceny masek znacząco poszybowały w górę. Dla przykładu, we Włoszech przed rozwojem choroby sprzedawane były w cenie 10 eurocentów za sztukę, teraz kosztują prawie 1,80 euro. Organizacja obrony praw konsumentów bije na alarm - nawet o 1700 procent podrożały we Włoszech środki dezynfekcyjne i maseczki ochronne z powodu alertu wywołanego przez koronawirusa - cytujemy wgospodarce.pl

Lekarze w Polsce nie zostawili suchej nitki na sprzedawcach, nazywając ich wprost "pozbawionych skrupułów". Zaznaczają, że nikt zdrowy nie potrzebuje maski, aby uchronić się przed koronawirusem. Jedyne, co musisz robić, to nie iść na łatwiznę zakładaniem maski, a częstym myciem rąk i nie dotykaniem oczu, nosa, ust lub twarzy, gdy są brudne.

Takie maseczki są potrzebne JEDYNIE osobom chorym. Dlaczego nie zdrowym? I dlaczego to właśnie maseczka może być wyrokiem dla osób zdrowych?

Bo ich noszenie może paradoksalnie zwiększać ryzyko zachorowania. Kiedy nosisz jedną maseczkę przez cały dzień, staje się wilgotna oraz pełna bakterii i wirusów - to potencjalnie dobre warunki do rozprzestrzeniania się choroby - czytamy na portalu abczdrowie.pl

Noszenie masek wpływa bardziej na samopoczucie psychiczne osoby, która ją nosi – powiedziała portalowi dr Ewa Drzewiecka. 

Co jest dużo skuteczniejsze od noszenia maski?

- Częste i dokładne mycie rok – przez co najmniej 20 sekund – wodą z mydłem to podstawa profilaktyki zakażeń. Jeśli korzystamy z transportu publicznego, warto w czasie podróży nosić rękawiczki, a po przyjściu do domu lub biura, od razu umyć dłonie

- czytamy na portalu national-geographic.pl

Tymczasem w sieci szaleństwo! Przejrzeliśmy oferty masek ochronnych w aptekach internetowych. Ich ceny zmieniają się z godziny na godzinę.

23 lutego o godzinie 20:

24 lutego o godzinie 9 cena poszybowała w górę, do 24,99 zł.

O godzinie 15 tego samego dnia cena wynosiła już 29,99 zł:

Manipulowanie nazwami, używanie słów, które mają działać na naszą psychikę - strach przed choroba przede wszystkim. Nie trzeba było daleko szukać, by znaleźć kilka specjalnych ofert, gdzie maski prezentują np. Azjaci.

ZOBACZ:

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE