Reklama

Koronawirus. Ognisko COVID-19 na weselu! Prawie wszyscy goście zakażeni! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Ognisko COVID-19 na weselu! Prawie wszyscy goście zakażeni! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 74 osoby zostały zakażone po zabawie na weselu w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim.

10.09:

Premier RP Mateusz Morawiecki podczas dyskusji transmitowanej na Facebooku zapewnił, że na razie radykalnych zmian liczby gości na weselach nie będzie.

- Mogę obiecać, że nie wprowadzimy żadnych zmian względem dzisiejszego stanu do drugiej połowy czy do końca października. Ale czy nie wdrożymy pewnych obostrzeń, zmniejszenia ze 150 do 100 osób, tego nie mogę dzisiaj obiecać 

8.09:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że do 8 września w ognisku odnotowano 74 zakażenia. Chorych jest 31 osób z powiatu łańcuckiego, 39 osób z powiatu leżajskiego i 4 osoby z powiatu rzeszowskiego. 

Zobacz także:

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU>>>

Czy wkrótce czekają nas kolejne zmiany w organizacji imprez weselnych? Przypomnijmy, obecnie przepisy mówią, że na weselu może bawić się do 150 osób, w strefach żółtych - 100, a w czerwonych - 50. Jak informuje portal rmf24.pl Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas uważa, że ograniczenie liczby gości do 50 osób na weselach jest możliwe, ale dopiero w październiku. Rząd decyzję w tej kwestii być może podejmie w następnym tygodniu.

4.09:

Wesele w Grodzisku Dolnym odbywało się 23 sierpnia. Służby sanitarne na początku poinformowały o 16 zakażonych osobach z tego ogniska, ale kilkanaście godzin później pojawiła się informacja o kolejnych przypadkach.

Czytaj także:

WESELNY PORZĄDEK W EPOCE COVID-19>>>

Tym razem do listy zakażeń trzeba było dopisać 11 osób - razem jest to już 27 osób zakażonych (24 osoby z powiat łańcuckiego i 3 osoby z powiatu leżajskiego). Łącznie na weselu bawiło się 96 osób! Trwają dalsze badania gości weselnych.

Główny Inspektorat Sanitarny przygotował nowe rekomendacje dla rządu dotyczące organizacji wesel. Zostały one dziś przedstawione na rządowym zespole zarządzania kryzysowego. Jednym z głównych punktów jest ograniczenie liczby gości do 50 osób! Wszyscy goście wesel będą musieli być rejestrowani, a także konieczne będzie obowiązkowe zasłaniania nosa i ust w czasie wesela.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE