Reklama

Koronawirus nCoV silniejszy niż przypuszczano!

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus nCoV silniejszy niż przypuszczano! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chiński minister zdrowia Ma Xiaowei 26 stycznia w Pekinie przekazał dziennikarzom kilka niezwykle istotnych informacji dotyczących epidemii. Radio Free Asia opublikowało tę wiadomość o godzinie 20 czasu polskiego.

Co rząd chiński wie już o koronawirusie? Z dużym prawdopodobieństwem nowy koronawirus pochodzi od nietoperzy owocowych. Sugeruje to analiza genetyczna przeprowadzona w chińskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. A wszystko zaczęło się od handlu dzikimi zwierzętami na targu Huanan. To co najistotniejsze, to fakt, że ​​ludzie z nowym koronawirusem mogą zarażać nawet 14 dni przed wykazaniem jakichkolwiek oznak zakażenia.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia ostrzegła 26 stycznia, że nowy koronawirus Wuhan (nCoV), który ma wiele podobieństw do koronawirusa SARS (to on spowodował śmierć setek osób w latach 2002-2003), jest od swojego poprzednika silniejszy, mutuje i przenosi się między ludźmi. Ponadto ma większą zdolność rozprzestrzeniania się.

Jak przekazało Radio Free Asia, Pekin ogłosił tymczasowy zakaz handlu dzikimi zwierzętami, mówiąc, że władze będą surowo karać za nieprzestrzeganie tego zakazu.

Azjatyccy dziennikarze rozmawiali z mieszkańcem Wuhan, który twierdził, że początkowo informacje o koronawirusie były traktowane jako plotka i głośno się o tym nie mówiło. Powiedział, że Wuhan zaczął działać zdecydowanie dopiero po poniedziałkowej dyrektywie prezydenta Xi Jinpinga, wzywającej do kontrolowania epidemii wszystkimi sposobami.

- Władze miejskie Wuhan nie bardzo się starały: w zasadzie zamykają drzwi stajni po tym, jak koń ucieka

- skomentował to mieszkaniec Wuhan.

Rząd Hongkongu ogłosił zakaz podróżowania z prowincji Hubei, ale powstrzymał się od zamykania kolei dużych prędkości i innych połączeń przybywających do miasta z Chin.

W samym Wuhan i okolicach przebywa około 30 Polaków, którzy mogą liczyć na wsparcie konsularne. Ci, którzy decydują się na wyjazd do Azji, powinni śledzić bieżące informacje na ten temat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE