Reklama

Koronawirus na dożynkach

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus na dożynkach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 sierpnia w Niebylcu (powiat strzyżowski) organizowano dożynki. Okazało się, że jedna z uczestniczek jest zarażona koronawirusem. Teraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiczna w Strzyżowie czeka na ewentualne zgłoszenia osób, które mają objawy wirusa. 

Sanepid w Strzyżowie potwierdza, że na dożynkach w Niebylcu (powiat strzyżowski) przebywała osoba z koronawirusem. Impreza była poprzedzona mszą polową a kobieta, u której wykryto Covid-19, uczestniczyła w wydarzeniu od początku.


- Na razie mamy tylko jedną osobę z koronawirusem. Kobieta jest obecnie w tzw. izolacji.


- potwierdza Zdzisław Sarna, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie.

Okazuje się, że jeszcze przed 15 sierpnia sanepid wysłał stosowne pisma do wójtów, w którym zalecał aby wstrzymali się z organizowaniem tego typu imprez z uwagi na to, że w regionie pojawia się coraz więcej pozytywnych przypadków. 

O tym, że jedna z uczestniczek dożynek miała koronawirusa Urząd Gminy w Niebylcu został poinformowany przez sanepid w poniedziałek (24 sierpnia). Pierwszy działaniem urzędników było zamknięcie budynku urzędu. 

- Sanepid wystosował do wójta pisma ws. dożynek, więc podjęliśmy decyzje o zamknięciu urzędu przed petentami, żeby nie narażać mieszkańców i naszych pracowników.


- wyjaśnia Krzysztof Koza, zastępca wójta w gminie Niebylec. 

Od czasu dożynek nikt nie kontaktował się ani z sanepidem ani z urzędem w sprawie ewentualnego zakażenia koronawirusem. Nieoficjalnie wiadomo, że na dożynkach mogło uczestniczyć maksymalnie 90 osób.


- Myślę, że za dwa dni będziemy wiedzieć więcej. Nikt póki co nie dzwonił. 


- dodaje Krzysztof Koza. 

Czas pokaże, czy na przestrzeni kolejnych dni nie będziemy mogli już mówić o nowym ognisku wirusa na Podkarpaciu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE