Reklama

Koronawirus już w Bieszczadach?

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus już w Bieszczadach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości U jednej z osób istniało podejrzenie wirusa, pobrano próbki i przesłano do badań, dwie osoby profilaktycznie zostały poddane kwarantannie domowej - poinformował Urząd Miasta w Ustrzykach Dolnych około godz. 14:00.

Dyrektor szpitala SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych Dorota Łukaszyk oraz przedstawicielki Wydziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych przedstawiły sprawozdania na temat obecnej sytuacji w Gminie Ustrzyki Dolne związanej z chorobą COVID-19. Obie jasno podkreśliły, że nie ma powodów do obaw. Jedna osoba ma podejrzenie wirusa, jej próbki zostały przesłane do badań, dwie osoby profilaktycznie zostały poddane kwarantannie domowej.

Służby medyczne oraz sanitarne są zaznajomione z przyjętymi procedurami, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce, na świecie i w regionie. Wszystkie strategiczne jednostki posiadają zarówno wiedzę, jak i sprzęt do ewentualnego działania. - Należy zachować spokój oraz stosować podstawowe zasady higieny - podsumowuje spotkanie Zastępca Burmistrza Ustrzyk Dolnych Michał Wnuk – zakładamy optymistyczny scenariusz, że uda nam się ustrzec przez koronawirusem, nie mniej na bieżąco monitorujemy sytuację, aby nie dopuścić do ewentualnego rozprzestrzeniania się choroby, o wszystkich zmianach sytuacji będziemy na bieżąco informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE