Reklama

Koronawirus. Franciszkanin zakażony COVID-19. Duchowni na kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Franciszkanin zakażony COVID-19. Duchowni na kwarantannie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Franciszkanin z sanktuarium św. Antoniego w Jaśle zakaził się koronawirusem. Jasielski sanepid poszukuje osób, które uczestniczyły w mszach świętych i przystępowały do komunii.

- W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona i będzie miała następujący przebieg:

  • 9.08 niedziela Msze św. w kościele o 6, 7.30, 9, 10.30, 12; po południu nie będzie Mszy św. w kościele
  • 10-14.08 poniedziałek-piątek Msza św. w kościele tylko o 8.00

Posługę pełnią kapłani nie mający z nami styczności. W tym czasie nie będzie spowiedzi, pozostałe Msze św. wg zamówionych intencji będą odprawione przez ojców w kaplicy zakonnej, prosimy rodziny o duchową łączność i wyrozumiałość. Kościół będzie otwarty.

- czytamy w oficjalnym komunikacie ojców franciszkanów z jasielskiego klasztoru.

Jeden z duchownych został zakażony wirusem COVID-19, przez co pozostali franciszkanie muszą odbyć kwarantannę. Sanepid w Jaśle poszukuje osób, które miały styczność z ojcem franciszkaninem, aby wyeliminować potencjalne ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa dalej. Msze święte to duże skupiska ludzi, którzy często poprzez sakrament komunii świętej, mają fizyczny kontakt z duchownymi, a co za tym idzie - jest to podwyższone ryzyko zakażenia księży czy też samych siebie. W czasie pandemii istotnym jest aby być świadomym potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE