Reklama

Kontrowersje wokół głosowania na projekty budżetu obywatelskiego!

Opublikowano:
Autor:

Kontrowersje wokół głosowania na projekty budżetu obywatelskiego!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Sebastian Peret - prezes fundacji KML wywołał publiczną dyskusję na temat agitacji związanej z promowaniem konkretnych projektów. Zwraca uwagę na to, że autorzy projektu budowy tzw. "pumptracka" - jego zdaniem - w niewłaściwy sposób zachęcali do głosowania na swój projekt. Nazywa to "kupczeniem" głosów.

Sebastian Peret jest znanym w środowisku mieleckim młodym aktywistą, który prowadzi organizację pozarządową. "Klub Młodych Liderów" co roku dzięki pracy wielu młodych ludzi organizuje wydarzenia głównie w sezonie letnim. 

Sebastian nagrał w ostatnim tygodniu dwa filmiki, w których opowiada o - jego zdaniem - niegatywnym sposobie przekonywania do głosu na konkretny projekt w mieleckim budżecie obywatelskim. 

Do sytuacji opisywanej w filmiku doszło tydzień temu - w niedzielę 22 września - na osiedlu Smoczka. Okoliczne Rady Osiedlowe przygotowały dla mieszkańców rodzinny festyn na stadionie "Smoczanki". Na festynie autorzy projektu budowy pumptrucku - zachęcali do oddania głosu na własnie ten projekt. Jak relacjonuje Sebastian w filmie. Wszystkie osoby, które zdecydują się głosować na ten projekt w trakcie trwania festynu będą mogli wziąć udział w losowaniu nagrody rzeczowej - czyli w tym przypadku roweru. 

Film z - poniedziałku 23 września

Po publikacji filmu w sieci zawrzało. Pojawiło się mnóstwo komentarzy w których internauci z jednej strony bronili formy głosowania na budżet obywatelski, którą można było zobaczyć na festynie osiedlowym na Smoczce, z drugiej strony pojawiło się mnóstwo hejtów w stronę osoby Sebastiana. Po kilku dniach Sebastian publikuje drugi filmik, w którym przedstawia "eksperyment". Przy ZST w Mielcu ustawia stoisko z kartami do głosowania. Przypadkowym osobom mówi, że jeśli zagłosują na konkretny projekt to wezmą udział w losowaniu gry playstation. W taki Sposób Peret chce udowodnić, że zbieranie głosów na dany projekt poprzez formę loterii zaprzecza idei budżetu obywatelskiego. 

Głos w tej sprawie zabrali radni osiedlowi ze Smoczki, który zorganizowali festyn, gdzie promowano projekt "pumptrack".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE