Reklama

KONTROWERSJE w I LO! Noś odpowiednią bieliznę, zapomnij o biżuterii [POBIERZ]

Opublikowano:
Autor:

KONTROWERSJE w I LO! Noś odpowiednią bieliznę, zapomnij o biżuterii [POBIERZ] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Jeśli spotkają Was jakieś sankcje za korzystanie z prawa do wyrażania opinii (protesty i poruszanie opinii publicznej do tego się wliczają), to dajcie znać - piszą członkowie Przedwiośnia na Podkarpaciu. Zwracają się do uczniów I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, którzy na 10 lutego planują "Protest przeciwko nowemu dresscode'owi".

W sieci zawrzało! Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie 7 lutego późnym wieczorem utworzyła na Facebooku wydarzenie nawołujące do protestu przeciwko zasadom ubioru obowiązującego w szkole przy ul. 3 Maja. Na godzinę 17 w sobotę, 8 lutego, uczestnictwo zadeklarowało ponad 1000 osób, wydarzeniem zainteresowanych jest około 3700 osób.

Zaczęło się od prezentacji dresscode'u między innymi podczas szkolnego apelu.

- Zasady przedstawione zostały między innymi na apelu przez Panią mgr Palczak ubraną w panterkowe futro oraz długie kozaki na szpilkach, przekonującą uczniów, że szkoła jest miejscem pracy, a nie dyskoteką

- napisała na Facebooku Kaja Mucha, poniżej prezentując nowe zasady dresscode'u, czyli zasad ubioru:

Dalej Kaja pisze:

- Poniedziałkowy protest polegać będzie na ubraniu się do szkoły w sposób, na który masz ochotę, ignorując nowe założenia statutu. Pamiętajcie, że ekspresja w wieku dorastania to jedna z niewielu rzeczy, które pomagają ten okres przetrwać. Zorganizowanie spotkania uczniów z obecnym dyrektorem szkoły Piotrem Wanatem w celu omówienia tego, że wprowadzając w życie te zasady łamane są podstawowe, STATUTOWE prawa ucznia do troski o jego kondycję psychiczną, o poszanowanie jego osobistej godności, bezpieczeństwa pobytu w szkole, do życzliwego, podmiotowego traktowania w procesie wychowawczym oraz do swobody wyrażania myśli i przekonań, byłoby świetnym, jeśli nie koniecznym pomysłem. Jeśli potrzebujecie pomocy w organizacji merytorycznej, popartej prawem i statutem dyskusji z Panem Dyrektorem, piszcie do mnie na priv.

Reakcja była błyskawiczna. Na wydarzenie odpowiedziała m.in. Alina Czyżewska, aktora i aktywistka z Warszawy:

- Do poniedziałku mało czasu, więc niech hula. W poniedziałek uczniowie i uczennice robią protest. Robią super obywatelską robotę! I LO w Rzeszowie.

Zareagowało również Przedwiośnie na Podkarpaciu. Nie wspominamy już sektach komentarzy - popierających zarówno uczniów, jak i nauczycieli

Dowiedzieliśmy się, że sprawa została już zgłoszona do kuratora oświaty.

Wspomniany statut szkoły jest ogólnodostępny. O zasadach ubioru uczniów mówi paragraf 37 na stronie 26. Możesz go pobrać poniżej, by zapoznać się z zasadami ubioru. Trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie nowe zasady zawarte zostały w statucie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE