Reklama

Konsultacje zakończone. Sprawdź co uległo zmianie

Opublikowano:
Autor:

Konsultacje zakończone. Sprawdź co uległo zmianie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce w centrum Tarnobrzega powstaną płatne strefy parkowania. Sprawdź jakie wnioski wpłynęły od mieszkańców podczas konsultacji społecznych.

O płatnych strefach parkowania w Tarnobrzegu pisaliśmy już TUTAJ.

Teraz kiedy zakończyły się konsultacje społeczne do pracy przystąpili urzędnicy, którzy już mają gotową uchwałę dla rady miejskiej. Sprawdź co uległo zmianie? Do komendanta Straży Miejskiej w Tarnobrzegu wpłynęło 140 spostrzeżeń pocztą elektroniczną, 20 osób przekazało swoje propozycje zmian bezpośrednio. Uwagi dotyczyły głównie zasięgu strefy, potrzeby wprowadzenia strefy, opłat. Strefy płatnego parkowania znajdować się będą w sąsiedztwie Placu Bartosza Głowackiego oraz Placu Grota Roweckiego, ulice Mickiewicza, Sokola i 1-go Maja. Uwzględnione zostało również obniżenie płatności za pierwszą, drugą i trzecią godzinę

Obniżono opłaty za parkowanie: z 3 zł do 2,50 zł za pierwszą godzinę parkowania, z 3,60 do 3 zł za drugą, z 4,20 do 3,60 zł  za trzecią i z 3 zł na 2,50 zł za czwartą i każdą następną godzinę parkowania. Nie zlikwidowano opłaty za pierwsze pół godziny parkowania, która ma wynosić 1 zł. Zmianie uległa forma i opłata za kartę abonamentową dla mieszkańca. Spadła także opłata za ryczałtowe korzystanie przez mieszkańców którzy mieszkają bezpośrednio przy strefie płatnego parkowania albo samej strefie. Oplata ta wynosić będzie 10 zł miesięcznie za możliwość parkowania w całej strefie. Podczas lutowej sesji rady miejskiej ma odbyć się głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE