Reklama

Koniec roku szkolnego w czerwcu!

Opublikowano:
Autor:

Koniec roku szkolnego w czerwcu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacka Kurator Oświaty przekazał informację, że rok szkolny 2019/2020 zakończy się zgodnie z planem, czyli 26 czerwca.

Rok szkolny zakończy się zgodnie z planem, czyli 26 czerwca – taką informację przekazała Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. Kurator podczas wideokonferencji powiedziała również, że uczniowie w miesiącu maju raczej do szkół nie powrócą. Oznacza to kontynuację nauczania zdalnego.

- Resort edukacji narodowej nie przewiduje wydłużania roku szkolnego - mówi Małgorzata Rauch.

24 kwietnia kończy się rok szkolny, dla uczniów ostatnich klas szkoły średniej. 80 procent placówek już przeprowadziło klasyfikację w tych klasach. Wiemy też, że niektóre podkarpackie placówki przygotowały się i będzie możliwy fizyczny odbiór świadectw przez przyszłych maturzystów. Z powodu pandemii koronawirusa nie będzie rozdania świadectw w klasach maturalnych. Dyrektorzy szkół średnich będą musieli ułożyć harmonogram i wyznaczyć sposób odbioru tych dokumentów. Wreszcie najważniejsze terminy egzaminów dla uczniów klas ósmych oraz matury: decyzja w tej materii zostanie podjęta na szczeblu rządowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE