Reklama

Koniec laby! Czas do szkoły! Policja czuwa!

Opublikowano:
Autor:

Koniec laby! Czas do szkoły! Policja czuwa! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami ostatnie dni wakacji. Wiele osób właśnie na ten czas zaplanowało powrót z letniego wypoczynku. Do niedzieli, 1 września, na terenie Podkarpacia potrwają działania policji "Ostatni weekend wakacji".

Na drogach jest więcej policyjnych patroli. Na głównych trasach regionu funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących.

- Podkarpaccy policjanci są kierowani na drogi, gdzie ruch jest największy, po to, by zapewnić jego płynność. Tam, gdzie pojawią się zatory czy utrudnienia związane choćby ze zdarzeniami drogowymi organizować będą objazdy i ręcznie kierować ruchem. Funkcjonariusze będą też dyscyplinować tych kierowców, którzy przekraczają prędkość lub w inny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Zdecydowanie będą reagować na przypadki brawurowej jazdy, nieprawidłowego wyprzedzania wolniej jadącej kolumny pojazdów, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu

- poinformowała podkarpacka policja.

Podczas kontroli policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny samochodów oraz to czy pasażerowie - zwłaszcza dzieci - podróżują zgodnie z zasadami, używając pasów bezpieczeństwa czy fotelików. Kierowcy muszą liczyć się z kontrolą stanu trzeźwości.

Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

- Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się więc, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii

- zaznaczają podkarpaccy funkcjonariusze, dodając, by pamiętać również, że pogoda może gwałtownie się zmieniać. Należy dostosować prędkość do warunków pogodowych i okoliczności, w jakich się znajdziemy.

- Zadbajmy też o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek

- przypomniała policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE