Reklama

Koniec czekania. Wszystkie oddziały już działają [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Koniec czekania. Wszystkie oddziały już działają [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli już pracuje na pełnych obrotach.

25.08:

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli już pracuje bez żadnych utrudnień. Przyjęcia wznowiły kolejne oddziały zabiegowe: Chirurgiczny oraz Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Dyrekcja jednocześnie przypomina, aby nie okłamywać medyków prowadzących wywiad w zakresie kontaktów z osobami, które potencjalnie mogą być źródłem zakażenia COVID-19, bo w ten sposób tak jak to było w przypadku Stalowej Woli mogą wyłączyć z pracy cały szpital.

21.08:

Przyjęcia pacjentów wznowiły: oddziały Nefrologiczny, Ginekologiczno-Położniczy, Neonatologiczny, Otolaryngologiczny, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Kardiologiczny I. Pracuje również Szpitalny Oddział Ratunkowy. Póki co pacjentów nie przyjmują jeszcze oddziały Chirurgiczny oraz Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

20.08:

Kolejne oddziały stalowowolskiego szpitala wznawiają swoją pracę. 40 wyników badań na obecność koronawirusa przyniosły dobre wiadomości. Nikt nie był zakażony. Dlatego lecznica wznowiła przyjęcia na oddziały niezabiegowe: Neurologiczny, Pediatryczny, Stację Dializ, Wewnętrzny, Kardiologię II, Psychiatrię, Psychiatrię Dzienną, Dermatologię i Okulistykę. Ruszyły też Pracownia Diagnostyki Obrazowej, USG i Endoskopowa. Intensywna terapia oraz oddziały zabiegowe nie przyjmują pacjentów. Tutaj jak podkreśla dyrekcja konieczne są kolejne testy. Kiedy te oddziały wznowią swoją działalność? O tym przekonamy się najwcześniej w piątek, 21 sierpnia.

19.08:

W stalowowolskim szpitalu wznowiły pracę: Przychodnia Specjalistyczna, Pracownia Analityczna, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Do wtorku, 18 sierpnia, nie spłynęły jeszcze wszystkie wyniki badań nadal wstrzymane są przyjęcia do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli oraz Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Pracowni USG i Endoskopowej. Dyrekcja informuje, że jak na razie spłynęła połowa wyników badań. Wśród nich jeden wykazał zakażenie u jeszcze kolejnej pielęgniarki. Wiele wskazuje, że na otwarcie wszystkich oddziałów trzeba będzie jeszcze poczekać.

16.08:

Jedna z pracownic Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli jest zakażona koronawirusem. Dopóki nie będą znane wyniki testów na COVID-19 u osób z którymi miała kontakt zakażona wstrzymuje jakiekolwiek przyjęcia. Konieczna jest także dezynfekcja pomieszczeń w lecznicy.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny poinformował portal stalowka.net, że zakażona kobieta nie przebywała w szpitalu od 10 sierpnia i jak się nieoficjalnie dowiedzieli dziennikarze źródłem zakażenia mogły być dwie kobiety, matka z córką, które źle się czuły i początkowo zataiły, że miały kontakt z mężczyzną, który wrócił z Francji i miał wysoką temperaturę.

Do sprawy będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE