Reklama

Konflikt zbrojny na Podkarpaciu. TWIERDZA-20

Opublikowano: śr, 22 sty 2020 14:08
Autor:

Konflikt zbrojny na Podkarpaciu. TWIERDZA-20 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 24 stycznia na terenie województwa podkarpackiego realizowany jest drugi etap swojego ćwiczenia pod kryptonimem TWIERDZA-20. Za jego przebieg odpowiada Akademia Sztuki Wojennej.

- Ćwiczenie TWIERDZA-20 prezentuje hipotetyczne, nieliniowe oblicze potencjalnego konfliktu zbrojnego na kanwie zmian zachodzących stale w środowisku bezpieczeństwa. Kierownictwo ćwiczenia stawia na nieszablonowe rozwiązania, zrywanie z konwencją planowania i prowadzenia działań szczebla brygady. Niezbędne do osiągnięcia tego celu są: wiedza oraz umiejętność kreatywnego rozwiązywania złożonych problemów taktycznych

- przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiej.

Podczas ćwiczeń musi być zachowany realizm sytuacji, a jest to możliwe dzięki szerokiej współpracy ze strażą graniczną oraz strukturami systemu zarządzania kryzysowego.

- Realizowane jest także współdziałanie w wojskami obrony terytorialnej oraz żandarmerią wojskową. Ćwiczenie jest dwuetapowe. Pierwszy etap stacjonarny, realizowany w obiektach Akademia Sztuki Wojennej, ukierunkowany na planowanie działań w odpowiedzi na eskalujący kryzys, drugi zaś – na terenie województwa podkarpackiego – konfrontuje wypracowane rozwiązania z lokalnymi uwarunkowaniami środowiskowymi w zmieniającej się dynamicznie sytuacji

- dodała rzecznik.

Jeśli więc w ciągu najbliższych 2 dni spotkasz żołnierzy, oznaczać to będzie, że realizują ćwiczenia pod kryptonimem TWIERDZA-20.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.