Reklama

Komendant policji w Tarnobrzegu chce wyjaśnień! Będą kary za wydarzenia po derbach? [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Komendant policji w Tarnobrzegu chce wyjaśnień! Będą kary za wydarzenia po derbach? [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nagranie video jakie obiegło internet po trzecioligowych derbach w Tarnobrzegu szokuje. Kibice Siarki są zbulwersowani i mówią, że policja złamała prawo! Szef miejskich mundurowych postanowił działać i wszczyna wewnętrzne postępowanie. Wyjaśnień chce także Komenda Wojewódzka Policji.

28.09:

Wygląda na to, że mundurowi, którzy rozpylali "na oślep" gaz pieprzowy po derbowym meczu Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Stalowa Wola mogą zostać ukarani!

- Postępowanie wewnętrzne zostało wszczęte w celu wyjaśnienia, czy użycie w trakcie interwencji policjantów chemicznych środków obezwładniających było zasadne. Dwutorowość postępowania prowadzonego zarówno przez Tarnobrzeg, jak i Rzeszów, wynika z tego, że w zabezpieczenie meczu derbowego pomiędzy Siarką Tarnobrzeg, a Stalą Stalowa Wola zaangażowanych było 180 policjantów z terenu całego województwa.

- wyjaśnia podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.


27.09:

Zarejestrowana telefonem komórkowym interwencja policji miała miejsce po zakończonym meczu trzeciej ligi Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Stalowa Wola, obok wyjścia ze stadionu od strony Ronda Siarkowców. Na filmiku widać, jak policja używa gazu wobec osób na chodniku. Wśród nich są dzieci!

Kibicezbulwersowani takim postępowaniem! Policja informuje, że interwencja dotyczyła kibica Siarki, który w trakcie trwania meczu na trybunie odpalił racę. Próba jego zamknięcia wywołała reakcję kolegów "po szalu".


- Wtedy doszło do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Interwencja była uzasadniona i skuteczna. 27-letni mężczyzna został zatrzymany, w niedzielę usłyszał zarzut.

- mówi na portalu echodnia.eu podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE