Reklama

Kombinezony i środki do dezynfekcji dla podkarpackiej służby zdrowia

Opublikowano:
Autor:

Kombinezony i środki do dezynfekcji dla podkarpackiej służby zdrowia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki ofiarności firm, które przekazały darowizny na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, udało się kupić kolejną partię kombinezonów ochronnych oraz środków do dezynfekcji dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych oraz opiekuńczych. W ramach drugiej partii zakupów stacja pogotowia ratunkowego zamówiła ponad 5 tysięcy kombinezonów ochronnych, które trafią do pracowników służby zdrowia walczących z pandemią COVID-19.

Pandemia koronawirusa nadal jest groźna, a służba zdrowia wciąż potrzebuje wsparcia. Dlatego cieszą takie inicjatywy, jak ta na Podkarpaciu.

- Kombinezony, które zakupiliśmy zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia pracowników medycznych, ponieważ spełniają wszelkie aktualnie obowiązujące normy i wytyczne, dotyczące środków ochrony indywidualnej.

- mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Kombinezony trafią do szpitali wojewódzkich, a także do szpitali powiatowych, w których funkcjonują oddziały zakaźne oraz do stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie i Przemyślu.

Dodatkowo, dzięki wsparciu finansowemu firm, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zamówiła środki do dezynfekcji skóry oraz do dezynfekcji powierzchni. Trafią one - oprócz szpitali wojewódzkich i powiatowych z oddziałami zakaźnymi - do 41 placówek, które zajmują się opieką długoterminową, czyli do zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów. Ponad 90 tysięcy litrów płynów do dezynfekcji już od 15 czerwca jest dostarczana do wyznaczonych placówek.

- Te zakupy to doskonały przykład społecznej odpowiedzialności biznesu, który w obliczu pandemii przekazał pieniądze na zakup środków ochrony osobistej wiedząc, jak bardzo są potrzebne. Walka z koronawirusem wciąż trwa, musimy być gotowi na różne okoliczności, dlatego dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom.

- mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zakupy były możliwe dzięki wsparciu takich firm jak: Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Olimp Laboratories, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP Polskie Linie Kolejowe, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE