Reklama

Kolejny pożar lasu na Podkarpaciu! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnimi dniami na Podkarpaciu wybucha coraz więcej pożarów lasów czy trawy - część z nich jest dziełem "wypalaczy".

Na Podkarpaciu wybuchł kolejny pożar lasu. W sobotę, 18 kwietnia około godz. 13:35 do strażaków z PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o rozprzestrzeniającym się ogniu w lasie w Gorzycach (powiat przeworski). 

Strażacy natychmiastowo pojawili się na miejscu - tam zastali pożar młodników i drzewostanu II klasy.  

- Działania gaśnicze polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się drzewostan i poszycie leśne oraz w obronie części nie objętej pożarem. W działaniach brały udział zastępy z JRG Przeworsk, OSP Tryńcza, OSP Sieniawa, OSP Gorzyce, OSP Jagiełła i OSP Gniewczyna Łańcucka.

- przekazuje PSP w Przeworsku.

Wygląda na to, że z powodu suszy czekają nas w tym roku liczne pożary nie tylko na terenie województwa podkarpackiego, ale i całej Polski.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o zakazie używania w lesie otwartego ognia. Ostatnia słoneczna pogoda sprawiła, że w wielu miejscach ściółka w lasach jest suchsza niż papier. Lasy w Polsce ze względu na dominację drzewostanów iglastych są wyjątkowo zagrożone przez ogień.

- dodają strażacy z PSP Przeworsk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE