Reklama

Kolejne problemy z przebudową ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie?

Opublikowano:
Autor:

Kolejne problemy z przebudową ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem nie chodzi o spór pomiędzy konserwatorem zabytków i władzami miasta, ale o finanse. Okazuje się, że kwota jaką planowano przeznaczyć na badania archeologiczne ulicy jest za niska.

Po ul. Kościuszki i 3 Maja przebudowy doczekała się również ul. Grunwaldzka i tak jak w dwóch wcześniejszych przypadkach, przed przystąpieniem do rewitalizacji deptaka, należy przeprowadzić badania archeologiczne. Ratusz – jak poprzednio – chciał rozstrzygnąć sprawę jednym przetargiem, w którym zostałby wyłoniony wykonawca robót oraz podmiot odpowiedzialny za przeprowadzenie badań. 


CZYTAJ WIĘCEJ: Mężczyzna chciał skoczyć z drugiego piętra!Tak się jednak nie stało. Na drodze do celu miejskich urzędników stanął wojewódzki konserwator zabytków. O konflikcie miasta pisaliśmy już wcześniej w artykule pt. Ratusz wbija kolejną „szpile” konserwatorowi. Nowa tablica o „winie”.

Zgodnie z postanowieniami konserwatora ratusz przystąpił do pierwszego przetargu na badania archeologiczne ul. Grunwaldzkiej. Oferty poznaliśmy 25 września. W konkursie wzięła udział jedna firma, która realizację prac wyceniła na 712 tys. zł. 

Plan finansowy ratusza przewidywał wydanie 500 tys. zł. W ciągu najbliższych dni dowiemy się czy władze miasta dołożą brakujące środki. Badania archeologiczne na ulicy mają trwać maksymalnie cztery miesiące.   

Do tematu powrócimy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE