Reklama

Kolej gondolowa i wieża widokowa nad Soliną!

Opublikowano:
Autor:

Kolej gondolowa i wieża widokowa nad Soliną! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Koleje Linowe zaprezentowały strategię rozwoju i wieloletni program inwestycyjny o wartości ponad 400 mln zł. Inwestycje służą unowocześnieniu i rozwojowi infrastruktury w połączeniu z komplementarną obsługa hotelarsko-gastronomiczną. PKL planuje realizację znaczących inwestycji w nowych lokalizacjach m.in. w Solinie w Bieszczadach.

Program inwestycyjny ma na celu zwiększenie atrakcyjności, dostępności i bezpieczeństwa infrastruktury turystycznej polskich gór oraz innych lokalizacji turystycznych w Polsce. Strategia ma na celu zrównoważony rozwój, zapewniający równowagę pomiędzy zachowaniem naturalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych, a dostępnością infrastruktury z korzyścią dla turystów oraz dla lokalnych społeczności i samorządów.

Plany inwestycyjne Polskich Kolei Linowych obejmują lata 2019-2025. W tym czasie ośrodki PKL mają zyskać nową jakość i znacznie podwyższyć atrakcyjność oferty turystycznej regionów.  

Szczegóły inwestycji w rejonie solińskiej zapory nie są jeszcze znane. Wiemy, że PLK, aby jeszcze lepiej wyeksponować walory tego miejsca, stworzył ofertę realizacji projektu kolei gondolowej i wieży widokowej, które uatrakcyjnią ofertę turystyczną regionu.

Możliwa data realizacji inwestycji przypada na 2022 rok, a jej szacowany koszt wyniesie ok 60 mln zł.

Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE