Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzkie numer 1 w Rzeszowie opanował pandemię [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Kliniczny Szpital Wojewódzkie numer 1 w Rzeszowie opanował pandemię [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zażegnano niebezpieczeństwo koronawirusa. Na jaki czas?

18.06:

Sytuacja epidemiczna w Szpitalu Wojewódzkim numer 1 w Rzeszowie jest stabilna. To tam wśród personelu i pracowników nie odnotowano nowych zakażeń ani 17 czerwca, ani 18 czerwca.

15.06:

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 1 w Rzeszowie, Klinika Hematologii wstrzymała przyjęcia pacjentów. W poniedziałek, 15 czerwca, o zamknięciu kliniki poinformowała dyrekcja placówki.

Rozpoczęte chemioterapie w pobycie dziennym Kliniki Hematologii będą kontynuowane zgodnie z planem. Nie ma mowy o żadnych wizytach diagnostycznych, a już umówione wizyty będą prowadzone na zasadzie teleporady.

- Aktualnie w całym szpitalu mamy potwierdzonych 13 przypadków zakażenia koronawirusem. To 5 osób z personelu medycznego, 6 pacjentów i 2 osoby z personelu diagnostycznego.

- komentuje Marek Wiater, p.o. dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 1 w Rzeszowie.

13.06:

Jak poinformował w sobotę PAP p.o. dyrektora szpitala Marek Wiater są to kolejne przypadki zarażenia na nefrologii. We wtorek bowiem potwierdzono COVID-19 u jednego pacjenta i trojga lekarzy z oddziału.

Wszyscy pacjenci nefrologii zarażeni koronawirusem zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Łańcucie. Natomiast zarażeni lekarze przebywają na domowej kwarantannie.

Dyrektor szpitala wyjawił, że dwoje pacjentów i lekarz, u których potwierdzono koronawirusa w sobotę, nie mieli objawów zarażenia.

Oddział nefrologii został zamknięty we wtorek z powodu wykrycia COVID-19 u czterech osób: jednego pacjenta i trojga lekarzy. Wstrzymane są odwiedziny i przyjęcia na oddział.

Wiater dodał, że na oddziale nefrologii pozostało obecnie jeszcze dwóch pacjentów, których stan wymaga leczenia szpitalnego i nie pozwala na wypisanie ich do domów.

Wykrycie kolejnych przypadków COVID-19, to rezultat przeprowadzanych systematycznie testów w związku z postępowaniem epidemiologiczym, jakie wszczęto po potwierdzonych pierwszych przypadkach koronawirusa na oddziale.

Późniejsze testy w kierunku COVID-19 dały kolejny pozytywny wynik, tym razem u pacjenta stacji dializ. Ten pacjent z kolei został przetransportowany do stacji dializ do szpitala w Dębicy, gdzie przyjmowani są pacjenci z COVID-19.

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 cały czas trwa postępowanie epidemiologiczne i poszukiwanie źródła zakażenia. Prowadzone są badania i pobierane są kolejne wymazy wśród personelu i pacjentów, którzy mieli kontakt z zarażonymi.

Wiater zapewnił, że stacja dializ jest regularnie dezynfekowana, a w całym szpitalu, w tym na oddziale nefrologii, obowiązuje reżim sanitarny. Szpital cały czas współpracuje z Sanepidem i dostosowuje wszelkie zalecenia do danej sytuacji.

Stacja dializ nie została zamknięta, ale działa w ograniczonym zakresie – nie przyjmuje bowiem nowych pacjentów, a jedynie tych już prowadzonych. W sumie pod swoją opieką ma około 170 pacjentów. Dyrektor zauważył, że sytuacja tam jest dynamiczna, ponieważ pacjenci na dializy przychodzą w różnym czasie; jedni przychodzą, inni wychodzą.

Dodał, że do tamtejszej stacji dializ każdej doby zgłasza się od 70 do 90 pacjentów.

- Zapewniamy najwyższe standardy sanitarno-higieniczne, dostosowując je do sytuacji epidemiologicznej. Stosujemy wszystkie zalecenia GIS, Ministerstwa Zdrowia oraz wytyczne Konsultanta Krajowego w dziedzinie nefrologii w zakresie opieki nad pacjentami w tym wyjątkowym czasie.

– zapewnił Wiater.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE