Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie. Coraz więcej osób z superbakterią New Delhi

Opublikowano:
Autor:

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie. Coraz więcej osób z superbakterią New Delhi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie staje się z dnia na dzień coraz bardziej dramatyczna. Już osiem osób zaraziło się śmiertelną bakterią New Delhi.

Przyjęcia na oddział wewnętrzny zostały wstrzymane. Pacjenci z superbakterią są izolowani, a personel, który się nimi opiekuje, nie ma kontaktu z innymi pasażerami. Mimo tak dużego reżimu sanitarnego nie udało uniknąć się kolejnych zakażeń. 


CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w rzeszowskim teatrze. Spektakle odwołane


W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o trzech przypadkach New Delhi. Teraz wiemy, że do tego grona dołącza pięć kolejnych osób. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” do przeniesienia wirusa doszło najprawdopodobniej w toalecie. Szpital z uwagi na fakt, że oddział jest przepełniony chciał odesłać osoby z New Delhi do innego szpitala, jednak żaden nie zgodził się na ich przyjęcie. Jak na razie u pacjentów nie nastąpiły objawy choroby. Są jedynie nosicielami. 

Bakteria New Delhi to szczep pałeczek jelitowych Klebsiella pneumoniae. Bakteria jest szczególnie niebezpieczna z uwagi na fakt, że jest odporna na wiele antybiotyków. W niektórych przypadkach na wszystkie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalicza bakterię do 12-nastu najbardziej niebezpiecznych drobnoustrojów na świecie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE