Reklama

Kierowcy jeżdżą już nową obwodnicą

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy jeżdżą już nową obwodnicą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 11 października, przecięto wstęgę i oficjalnie otwarto małą obwodnicę Kolbuszowej i Weryni. - Z punktu widzenia Kolbuszowej ruch obwodnicą będzie przebiegał bezkolizyjnie, nie przechodząc przez centrum miasta - mówił Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Uwadze naszych Czytelników i internautów nie umknęło to, że nowa droga została oddana do użytku dwa dni przed wyborami parlamentarnymi. Jak można było wywnioskować z opinii mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, że był to idealny moment, jeżeli chodzi o finiszującą kampanię wyborczą.

Czy nowy trakt łączący Kolbuszową z Dzikowcem faktycznie usprawni ruch kierowcom?

- Prawda jest taka, że Kolbuszowa jest zakorkowana, dlatego że przez Kolbuszową przebiegają główne drogi. Jedną z nich jest oddana obwodnica Kolbuszowej i Weryni. Tak naprawdę droga, w ciągu drogi krajowej nr 9 załatwiłaby problem korków w Kolbuszowej

- mówił dyrektor PZDW Piotr Miąso.

Jak dodaje dyrektor PZDW, nowo powstała i oddana do użytku obwodnica jest też bardzo ważna, ponieważ łączy ona Mielec z Sokołowem Małopolskim.

- Nowy odcinek przebiega całkowicie poza zabudową miasta. Z punktu widzenia Kolbuszowej ruch obwodnicą będzie przebiegał bezkolizyjnie, nie przechodząc przez centrum miasta

- nadmienia szef zarządu dróg wojewódzkich.

CZYTAJ DALEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE