Reklama

Kierowco! Wzmożone kontrole na drogach do 22 września

Opublikowano:
Autor:

Kierowco! Wzmożone kontrole na drogach do 22 września - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Mobilności we wszystkich europejskich krajach. Policjanci prowadzą akcję pod nazwą „Road Safety Days”.

Projekt powstał w 2016 r. Wcześniej znany był pod nazwą "Edward". Dziś to akcja Road Safety Days, której ideą jest tzw. wizja zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Wzmożonych kontroli funkcjonariuszy na podkarpackich drogach należy się spodziewać do 22 września. 

- Dziś, na drodze krajowej nr 94 w Krasnem, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji prowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci reagowali na przypadki przekraczania prędkości, bo to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.


- czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Od początku roku do wczoraj (do 17 września) na drogach województwa podkarpackiego doszło do 868 wypadków, w których 80 osób zginęło, a 928 zostało rannych. W tym samym okresie ubiegłego roku doszło do 1033 wypadków (108 poniosło śmierć, a 1196 doznało obrażeń).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE