Reklama

Kiedy przebudowa ulicy Warszawskiej?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy przebudowa ulicy Warszawskiej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie trwają prace projektowe. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wciąż czeka na niezbędne dokumenty. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to roboty budowlane rozpoczną się na wiosnę.

Gdy w 2019 roku do granic miasta Rzeszowa przyłączona Miłocin, okazało się, że ulica Warszawska jest – mówiąc ogólnie– za wąska i wymaga przebudowa na odcinku ok. 950 metrów, tak aby droga na terenach przyłączonych przypominała odcinek znajdujący się na terenie Rzeszowa. 

W planach jest stworzenie czterech pasów ruchu, chodników z obu stron drogi, ścieżki rowerowej oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską. Aktualnie trwa projektowanie inwestycji. Miejski Zarząd Dróg dysponuje już decyzją środowiskową i do zezwolenia na realizację inwestycji drogowej(ZRID) potrzebuje jeszcze pozwolenia wodno-prawnego.

- Potrzebujemy jeszcze odpowiednich zezwoleń od PKP PLK, ponieważ projektowana droga przebiega w sąsiedztwie torów kolejowych.


- tłumaczy Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora MZD. 

Dyrektor tłumaczy, że zarząd chciałby aby ZRID był gotowy do końca bieżącego roku, zaś przetarg na realizację robót budowlanych miałby się rozpocząć już w styczniu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to inwestycja zakończy się pod koniec 2021 roku. 

Przypomnijmy, że przedłużenie ul. Warszawskiej ma kluczowe znaczenie dla lepszego skomunikowania miasta z autostradą A4. Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie chce poszerzyć dawną drogę krajowa nr 9 od Zaczernia do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE