Reklama

Kiedy powstanie tunel pod rondem Pobitno? [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Kiedy powstanie tunel pod rondem Pobitno? [WIZUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na pewno nie w tym roku. Władze Rzeszowa wciąż czekają m.in. na decyzję środowiskową oraz zezwolenie na budowę. Istnieje szansa, że przetarg zostanie ogłoszony początkiem przyszłego roku.

Budowa tunelu pod rondem Pobitno może kosztować nawet 80 mln zł. Ratusz nie zamierza finansować inwestycji samodzielnie i tak jak w przypadku innych tego typu inwestycji, liczy na unijne dofinansowanie.  

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Przy Żwirowni mogą powstać trzy 10-piętrowce

Ulice, które prowadzą do ronda są bardzo często mocno zakorkowane. Chodzi przede wszystkim o ul. Lwowską i al. Armii Krajowej. Inwestycja zakłada przebudowę ronda i budowę tunelu. Wjazd do niego będzie stworzony na wysokości skarbca Narodowego Banku Polskiego, zaś wyjazd zostanie zlokalizowany w okolicach skrzyżowania z ul. Morgową. Kiedy zatem możemy się spodziewać robót budowlanych?

- Wciąż czekamy na decyzję środowiskową. Ma ona do nas trafić we wrześniu. O zezwolenie na budowę tunelu mamy zamiar się ubiegać jeszcze tej jesieni. 


- tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.  

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami urzędników miejskich, to przetarg na przebudowę ronda wraz budową tunelu ma szanse wystartować początkiem przyszłego roku. Co więcej, firma Mosty Gdańsk, na zlecenie ratusza, przygotowała wizualizację inwestycji (do obejrzenia TUTAJ), która dokładnie pokazuje jak to skrzyżowanie będzie wyglądało po przebudowie. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE