Reklama

Kazimierz Idzik z Rejonu Dróg Miejskich: - W Tarnobrzegu wszystkie nasze siły są rzucone do walki ze śniegiem i lodem!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Grzegorz Lipiec

Kazimierz Idzik z Rejonu Dróg Miejskich: - W Tarnobrzegu wszystkie nasze siły są rzucone do walki ze śniegiem i lodem! - Zdjęcie główne

foto Fot. Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy poruszający się po Tarnobrzegu mają ogromne kłopoty. Rejon Dróg Miejskich robi co może aby utrzymać główne ulice w zadowalającym stanie.

Potężne opady śniegu utrudniają życie mieszkańcom Podkarpacia. W naszym raporcie sprawdzamy co dzieje się na drogach regionu, ale zapytaliśmy też jak wygląda akcja odśnieżania w poszczególnych miastach województwa.

W Tarnobrzegu odpowiadający za zimowe utrzymanie porządku na miejskich ulicach i chodnikach Rejon Dróg Miejskich pracuje pełną parą od godziny 2 w nocy.

- Mamy do odśnieżenia ponad 200 kilometrów dróg i 100 kilometrów chodników. Przy takich opadach śniegu jak obecnie jest to bardzo trudne. W pierwszej kolejności zajmujemy się głównym ulicami, drogami wylotowymi: Wisłostrada, ulice Sikorskiego, Sienkiewicza, Mickiewicza. Staramy się je teraz utrzymać w zadowolającym stanie, bo cały czas pada śnieg. Przy odśnieżaniu chodników pomagają nam strażacy z OSP.

- wylicza Kazimierz Idzik, koordynator zimowej akcji odśnieżania Tarnobrzega z Rejonu Dróg Miejskich.

Tak po godzinie 9 wyglądała ulica Sikorskiego na wysokości osiedla Dzików.

To dopiero początek, bo do godz. 20 dnia 25.01.2021 prognozuje się opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 30 cm do 35 cm - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. 

Warto zaznaczyć, że RDM ma określony czas od ustania opadów na doprowadzenie dróg i chodników do pełnego odśnieżenia. Trasy pierwszej kategorii to dwie godziny, a drugiej kategorii to aż sześć godzin.

Przypominamy to numer alarmowy RDM do zgłaszania interwencji: 507207336.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy