Reklama

Kandydaci Lewicy na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Kandydaci Lewicy na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości SLD, Razem i Wiosna startują w wyborach parlamentarnych pod jednym szyldem - Lewica. Choć na kompletne listy tych partii trzeba będzie poczekać do początku września, to wiemy już, kim są liderzy ubiegający się o miejsce w Sejmie i w Senacie.

18 sierpnia liderzy Lewicy, czyli SLD, Razem i Wiosna, przedstawili "jedynki" w okręgach wyborczych do Sejmu. 

Podkarpaccy przedstawiciele to:

  • w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim - Wiesław Buż
  • w okręgu krośnieńsko-przemyskim - Łukasz Rydzik.

Jak podają ogólnopolskie media, kandydatów do Senatu Lewica uzgodni wspólnie z Koalicją Obywatelską oraz Polskim Stronnictwem Ludowym.

Wiesław Buż to radny Rzeszowa kadencji 2018 - 2023. W wyborach startował u boku Tadeusza Ferenca. Jest przewodniczący SLD na Podkarpaciu.

Łukasz Rydzik z Wiosny pochodzi z Oleszyc. Absolwent zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Pracuje w sektorze bankowym.

AKTUALIZACJA, 21 sierpnia

Dwójkę w okręgu 22 otrzymał Gabriel Zajdel (SLD), a trójkę Kamila Mackiewicz - Rossmanith.

W okręgu wyborczym numer 23 Michał Sztuk z Wiosny wystartuje z drugiego miejsca. Z trzeciego miejsca w Rzeszowie będzie startowała Agnieszka Itner (Razem). Itner jest znana z zaangażowania się w organizację Rzeszowskiej Manify, Rzeszowskiego Marszu Równości.

W najbliższy weekend odbędzie się ogólnopolska konwencja wyborcza – tam zostanie zaprezentowany program koalicji lewicowej. Z kolei następny tydzień ma przynieść publikację pełnych list wyborczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE