Reklama

Już za kilka dni VIII Najazd Awangardy na Rzeszów

Opublikowano:
Autor:

Już za kilka dni VIII Najazd Awangardy na Rzeszów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 października o godz. 19:03 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się VIII Najazd Awangardy na Rzeszów.

Rzeszowski Teatr był zawsze otwarty na poezję. Coroczne spotkanie poetów i poetek z podkarpacką publicznością jest stałym elementem życia kulturalnego miasta i Teatru. W ten szczególny wieczór w roku pochylamy się nad  twórczością lokalnych poetów i w pełni wsłuchujemy się w słowo.


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Nie tylko weterani sztuki

Wśród poetów i poetek są twórcy doceniani i nagradzani, ale również debiutanci, dla których to wydarzenie  bywa niekiedy pierwszą interakcją z szerszym gronem odbiorców. W tegorocznej, VIII już edycji Najazdu Awangardy na Rzeszów w charakterze gościa honorowego weźmie udział jeden z najwybitniejszych poetów pokolenia Nowej Fali, Krzysztof Karasek. Pomysłodawcą wydarzenia jest poeta i literaturoznawca dr Stanisław Dłuski z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Najazd Awangardy na Rzeszów nawiązuje do przedwojennego festiwalu w Warszawie. Poeci to jedna rodzina, wspólnota wartości, w prostym przekładzie to „straż przednia”. W naszych czasach, kiedy dominuje kultura komercyjna, poezja staje się przewodniczką „łodzi”, tworzymy nowe wartości, ważna też jest więź  między autorem a Czytelnikiem, bo budujemy wspólnotę  ludzi dobrej woli, sens staje się słońcem naszych poszukiwań.


- tłumaczy dr Dłuski. 

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w ramach Przestrzeni Sztuki – pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest jednym z czterech teatralnych ośrodków zaproszonych do udziału w projekcie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE