Reklama

Jest zgoda na odstrzał wilków! Podczas wizji terenowej leśnicy spotkali się z agresywną watahą!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie archiwalne

Jest zgoda na odstrzał wilków! Podczas wizji terenowej leśnicy spotkali się z agresywną watahą! - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie archiwalne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ataku wilczej watahy na pilarzy w lesie koło Brzozowa mamy decyzję o odstrzale trzech agresywnych zwierząt. Akcja rozpocznie się jak najszybciej.

1 marca dwóch mężczyzn wykonujących prace w lesie pomiędzy Brzozowem a Zmiennicą zostało zaatakowanych przez trzy wilki. Mężczyźni pracują jako pilarze od wielu lat, ale jak sami przyznali - coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy!

ZOBACZ TAKŻE:

Pilarze walczyli z wilkami przez blisko 20 minut. Dopiero kiedy zdecydowali się ruszyć na nie stanowczo z piłami - zwierzęta odpuściły. Mężczyźni byli przerażeni i od razu zgłosili sprawę nadleśnictwu. Każdy następny dzień przynosił nowe doniesienia. We wsi Kołonice w gminie Baligród kilka dni temu kobieta została osaczona przez wilka w trakcie odśnieżania drogi. Broniła się przed nim łopatą!

Wilki były widziane również na północy Podkarpacia: koło Dzikowca w powiecie kolbuszowskim oraz w okolicy Tarnobrzega.

CZYTAJ TAKŻE:

Już w czwartek pisaliśmy o tym, że być może wkrótce na Podkarpaciu będzie odstrzał wilków. Teraz jest to już pewne! Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska przychylił się do wniosku burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego i wydał decyzję zezwalającą na odstrzał do trzech wilków bytujących w lasach w okolicy Brzozowa.

Piotr Otrębski, rzecznik GDOŚ podkreśla, że podczas wizji terenowej, która potwierdziła zeznania pilarzy, doszło do kolejnego spotkania z wilkami, które nie bały się ludzi. Odstrzał ma trwać do 31 marca, ciała zabitych wilków trafią na badania, które być może wyjaśnią ich zachowanie.

NASZ KOMENTARZ:

W ostatnich dniach na naszych łamach pojawiło się wiele informacji dotyczących wilków. Od razu pojawiły się komentarze, że promujemy i wspieramy lobby myśliwych, którzy chcą krwi i odstrzału wilków. Cóż, każdy ma prawo wyrażać takie opinie, ale podkreślam jako redaktor naczelny portalu, że zawsze weryfikujemy informacje, nie stoimy po żadnej ze stron barykady. Teraz na pewno będzie mnóstwo tekstów, że myśliwi mają to co chcieli. Jeśli tylko przekroczą granicę, która została przyjęta decyzją GDOŚ to na pewno spotka się to z krytyką. Warto zaznaczyć: odstrzał dotyczy trzech sztuk z lasów koło Brzozowa! Nie ma mowy o żadnym wielkim polowaniu!

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy