Reklama

Jest przetarg na budowę kolejnych 20 km S19! Dostępna wizualizacja przebiegu drogi [VIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Jest przetarg na budowę kolejnych 20 km S19! Dostępna wizualizacja przebiegu drogi [VIDEO] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka trasy S19, wchodzącej w skład Via Carpatii.

Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Iskrzynia do węzła Miejsce Piastowe o długości 10,3 km oraz od węzła Miejsce Piastowe do węzła Dukla o długości 10,1 km.

- W tym roku podpisaliśmy już trzy umowy na drogę ekspresową S19, w przyszłym roku kolejne. Dzisiejsze przetargi na realizację odc. Iskrzynia - Miejsce Piastowe i Miejsce Piastowe - Dukla to 12 i 13 przetarg na S19 ogłoszony w tym roku. Łącznie to prawie 200 km. Liczymy na profesjonalnie i rzetelnie przygotowane oferty, które pozwolą nam wybrać wykonawców dających rękojmię sprawnej i terminowej realizacji wszystkich odcinków trasy Via Carpatia. 

– powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Iskrzynia - Miejsce Piastowe 

Odcinek będzie miał długość 10,3 km. Powstaną dwa węzły drogowe (Iskrzynia i Miejsce Piastowe), Obwód Utrzymania Drogowego (OUD) i obiekty inżynierskie takie jak: estakady, pięć wiaduktów drogowych, 11 mostów w ciągu drogi ekspresowej, przejście nad drogą S19 dla zwierząt średnich, przejście pod obiektem inżynierskim dla średnich zwierząt oraz przejście pod obiektem inżynierskim dla małych zwierząt Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna. 

Miejsce Piastowe - Dukla  

Odcinek będzie miał długość 10,09 km. Powstanie węzeł drogowy Dukla, Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) po obu stronach drogi oraz obiekty inżynierskie w postaci trzech estakad, pięciu wiaduktów, sześciu mostów, przejścia górnego dla dużych zwierząt, dwóch przejść dolnych dla średnich zwierząt, przejścia dolnego dla małych zwierząt i dwóch przepustów.

Wyniki przetargu pozwolą nam na dokładne określenie terminu zakończenia robót budowlanych oraz ich kosztów. 

Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo długość ok. 169 km. Stan jej realizacji przedstawia się następująco:

30,2 km - oddane do ruchu (od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe),

64,4 km - w realizacji (w budowie oraz projektuj i buduj),

74,8 km - w przygotowaniu (realizacja koncepcji programowej).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy