Wicestarosta powiatu sandomierskiego Paweł Niedźwiedź zapowiedział swój start w wyborach burmistrza Sandomierza. - Sandomierz potrzebuje gospodarza z wizją rozwoju - mówił na konferencji prasowej. - Sandomierz ma wielki potencjał, który nie jest wykorzystywany. Dodatkowo jest marnowany przez rekordowe zadłużenie oraz zwracanie dotacji.
Paweł Niedźwiedź ma 42 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Kielcach a następnie w wydziale geodezji w sandomierskim starostwie, zaś 2018 roku w urzędzie miasta Sandomierz jako wiceburmistrz. W związku z objęciem przez niego mandatu radnego powiatu zrezygnował ze stanowiska wiceburmistrza i pracował w Urzędzie Gminy w Łoniowie. Od 2021 roku jest wicestarostą sandomierskim. Należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niedźwiedź stworzy swój własny bezpartyjny komitet.
Kto jeszcze?
Kto jeszcze może wystartować wiosną w wyborach samorządowych? Raczej nie wyobrażamy sobie sytuacji w której na liście kandydatów na burmistrza Sandomierza zabraknie obecnie urzędującego Marcina Marca. Nieoficjalnie mówi się o starcie byłego posła na Sejm RP - Marka Kwitka z Prawa i Sprawiedliwości. Według naszych źródeł wśród kandydatów pojawi się również Sławomir Gągorowski - prezes SKS Wisły Sandomierz, kojarzony z Platformą Obywatelską.
Komentarze (0)