Reklama

Jedziesz, nie rozmawiaj przez telefon! Wyniki kontroli

Opublikowano:
Autor:

Jedziesz, nie rozmawiaj przez telefon! Wyniki kontroli  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne "Telefony". Akcja powtarzana jest cyklicznie i ma na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Podczas działań podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 1100 kierujących.

Na podkarpackich drogach policjanci skontrolowali 1187 kierujących. 125 kierowców nie zastosowało się do zakazu korzystania z telefonu podczas jazdy.

Warto przypomnieć, że zakaz korzystania z telefonu, który trzymamy w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, a więc również rowerzystów. Przy czym „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie SMS-ów, przeglądanie Internetu, przewijanie menu. W sytuacji, gdy nie możemy obejść się bez telefonu bo np. jest naszym narzędziem pracy, powinniśmy wyposażyć się w zestaw słuchawkowy, za pomocą którego można prowadzić rozmowę telefoniczną bez użycia rąk. Niektóre z tego typu sprzętów charakteryzują się całkowitą obsługą głosową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE