Reklama

Jedynką PSL-Kukiz'15 na Podkarpaciu wicemarszałek Sejmu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Liderem listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym numer 23 (okręg rzeszowsko-tarnobrzeski) będzie niezbyt dobrze znany Krzysztof Sobolewski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że „jedynką” wspólnej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Ruchu Kukiz’15 ma być… wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Do jesiennych wyborów parlamentarnych coraz mniej czasu. Jeszcze w tym tygodniu mogą zostać opublikowane pełne listy Prawa i Sprawiedliwości. Tak powiedział wicepremier Jacek Sasin w TVP Info. Pewne jest że w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim (numer 23) listę PiS otworzy Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Sobolewski należy do najbardziej zaufanych ludzi obecnego europosła PiS Joachima Brudzińskiego, a także Jarosława Kaczyńskiego. Jest też radnym dzielnicowym w radzie warszawskiej dzielnicy Śródmieście, od 2014 roku był dyrektorem biura PiS. Pochodzi z Radymna i jest absolwentem prawa administracyjnego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kto uzupełni listę Zjednoczonej Prawicy? Przekonamy się w najbliższym czasie.

O ile PiS bez problemów kompletuje swoją listę wyborczą, tak duże problemy może mieć koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Ruchu Kukiz’15. Według nieoficjalnych informacji liderem ma być wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Polityk Kukiz’15 byłby „politycznym spadochroniarzem”, co nie podoba się lokalnym działaczom PSL. Ci skarżą się, że są stawiani przed faktem.

Z kolei liderem listy Koalicji Obywatelskiej miał być prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Tak się jednak nie stało. Do końca tygodnia mają zostać podjęte decyzje dotyczące tego, kto ma być „wyborczą lokomotywą” opozycji w naszym regionie.

Jak na razie nie ma żadnych informacji dotyczących kandydatów ze strony lewicowej koalicji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE