Reklama

Jednośladem bez uprawnień

Opublikowano:
Autor:

Jednośladem bez uprawnień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 22-letni motocyklista zapewnił sobie drogą podróż. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo jak się okazało jego jednoślad, nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo nie posiadał tablic rejestracyjnych i polisy OC. Mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jak informuje tarnobrzeska Komenda Miejska Policji do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 maja przed godziną 20, na drodze w miejscowości Grębów, w powiecie tarnobrzeskim. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na dziwnie jadący motocykl marki KTM, który nie posiadał tablic rejestracyjnych. Postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Motocyklista widząc policyjny radiowóz, nagle zawrócił i próbował odjechać.

Mimo sygnałów nakazujących zatrzymanie, kierujący zignorował polecenia policjantów, przyspieszył i jechał dalej. Funkcjonariusze, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszyli w pościg za motocyklistą. W pewnym momencie motocyklista wjechał w uliczkę bez wyjazdu. Policyjny radiowóz zablokował mu przejazd i uniemożliwił dalszą jazdę. Okazało się, że motocyklem podróżował 22-letni mieszkaniec gminy Grębów.

- Młody mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem mechanicznym niedopuszczonym do ruchu, bez tablic rejestracyjnych i polisy OC. Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku, może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

- wyjaśnia Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE