Reklama

Jeden rzucał butelkami w blok. Drugi rzucił się na policjanta

Opublikowano:
Autor:

Jeden rzucał butelkami w blok. Drugi rzucił się na policjanta  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę (3 sierpnia) policjanci otrzymali zgłoszenie, o mężczyźnie rzucającym butelkami w jeden z bloków na ul. Hutniczej w Lublinie. Na miejscu zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazał się nim 22-latek z Lublina.

Do zdarzenia doszło po godzinie 16. Na miejsce pojechali policjanci z III komisariatu. We wskazanym miejscu zauważyli grupę osób. W tej grupie był mężczyzna odpowiadający wskazanemu rysopisowi, który na widok mundurowych zaczął uciekać.

- Policjanci po pościgu pieszym zatrzymali uciekiniera, który oświadczył, że uciekał ponieważ jest poszukiwany, Mężczyzna był agresywny, wobec tego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego - informują mundurowi z KMP w Lublinie. 

Kiedy policjanci zakładali mężczyźnie kajdanki, podeszła do nich grupa osób żądając puszczenia ich kolegi.

- W pewnym momencie jeden z mężczyzn rzucił się na jednego z policjantów łapiąc go za szyję i próbując przewrócić na ziemię. Napastnik natychmiast został obezwładniony przez drugiego z funkcjonariuszy. Na miejsce przyjechały kolejne patrole, które udzieliły wsparcia interweniującym policjantom - relacjonują przebieg zdarzenia przedstawiciele lubelskiej policji.

Obaj mężczyźni, 22 i 33-latek z Lublina, trafili na komisariat. Młodszy z nich okazał się być, osobą poszukiwaną dwoma podstawami prawnymi. Ma do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże. 

Z kolei z 33-latek będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez policjantów. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE