Reklama

Jasło się ZAZIELENIA. Władze sadzą drzewa [FOTO]

Opublikowano: pt, 18 paź 2019 13:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Jasła zgodnie ze złożoną obietnicą rozpoczynają sadzenie drzew. W różnych rejonach podkarpackiego miasta ma zostać posadzonych ich ponad 130.

Pierwsze sadzonki pojawiły się na ulicach - Piotra Skargi, Dworcowej, Floriańskiej, Kołłątaja oraz Na Kotlinę. Władzie miasta Jasło zapowiadają, że w najbliższym czasie kilkuletnie sadzonki pojawią się również na ulicach Słowackiego, 3 Maja, Baczyńskiego, Mendysa, a także przy stadionie piłkarskim na osiedlu Sobinów.

 

Wkrótce Jasło może przerodzić się w znacznie zieleńszą miejscowość. Mieszkańcy pytają jednak samorządowców, co z "betonową dżunglą" w centrum miasta. Być może i tam wkrótce zasadzone zostaną drzewa. Niestety, wiele podkarpackich miast nie może pochwalić się dużym udziałem zieleni w swojej przestrzeni. Z dużych ośrodków wojewódzkich w Polsce najgorzej wypada zdecydowanie Rzeszów, który ma zaledwie 8% udziału zieleni. Najwyżej na ogólnopolskiej liście plasuje się natomiast Poznań, który ma jej aż 20%. Być może jednak akcja w Jaśle jest zapowiedzią zmian w woj. podkarpackim.

 

Wśród sadzonych drzew znalazły się - klony, jarzębiny, lipy, jesiony, graby, dęby, platany i kasztanowce. Planowana jest również w ramach akcji organizowanej przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski, nasadzenie 50 drzew miododajnych przy ul. Żniwnej w Jaśle. Cały koszt przedsięwzięcia wyniesie 85 tysięcy złotych. Miasto Jasło ponadto zachęca swoich mieszkańców do wskazywania miejsc, w których również powinny pojawić się drzewa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.