Reklama

Jankesi będą ćwiczyć w Nisku i w Nowej Dębie!

Opublikowano:
Autor:

Jankesi będą ćwiczyć w Nisku i w Nowej Dębie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podoficerowie Gwardii Narodowej Stanu Illinois ze Stanów Zjednoczonych razem z żołnierzami 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska przez tydzień będą ćwiczyć na poligonie wojskowym w Nowej Dębie.

Wojsko amerykańskie będzie ćwiczyć razem z naszymi żołnierzami od 7 do 13 września. Pierwsze dwa dni Jankesi spędzą w koszarach w Nisku. Po nim, od poniedziałku 9 września, rozpocznie się ćwiczenie bojowe na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

- Wspólne szkolenie z żołnierzami Gwardii Narodowej Stanu Illinois to doskonała okazja do wymiany doświadczeń. Ćwiczenia pozwolą na zapoznanie się oraz analizę przyjętych u naszych sojuszników rozwiązań organizacyjnych i szkoleniowych w obszarze ich ewentualnego zastosowania w naszej pragmatyce szkoleniowej. To dla nas ważny moment móc skorzystać z wiedzy i umiejętności żołnierzy, którzy mają największe doświadczenie pośród tego rodzaju wojsk. Na nowodębskim poligonie zaplanowano szereg zajęć ogniowych i taktycznych - mówi pułkownik Dariusz Słota dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia pułkownika Łukasza Cieplińskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE