Reklama

Jakie kierunki są najchętniej wybierane przez przyszłych studentów?

Opublikowano: pon, 15 lip 2019 21:19
Autor:

Jakie kierunki są najchętniej wybierane przez przyszłych studentów?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Psychologia i prawo - to te kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem maturzystów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na następnym miejscu znajdują się kierunki lekarskie.

Dział Rekrutacji na Studia UJ przedstawił wyniki pierwszego naboru kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie.

Najwięcej kandydatów zarejestrowało się na psychologię wykładaną na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej - 1799 osób na 220 miejsc. Na prawo – aplikacje złożyło 1682 kandydatów (na 400 miejsc). Psychologię na Wydziale Filozoficznym studiować chce 1160 osób. Kierunek lekarski wybrały 1134 osoby.
Kolejne najbardziej popularne studia to: filologia angielska; dziennikarstwo i komunikacja społeczna; zarządzanie kulturą i mediami; informatyka; zarządzanie - firmą, personelem; międzynarodowe i farmacja.

- W obecnym naborze, tak jak i w ubiegłym roku, najtrudniejsze zadanie miały przed sobą osoby, które zainteresowane były studiowaniem japonistyki. O 28 miejsc walczyło tam aż 456 kandydatów, co daje wynik ponad 16 osób na miejsce

- poinformował UJ.

Na ekonomię o miejsce rywalizowało ponad 12 osób. Równie trudno było się dostać na kierunki: finanse, bankowość, ubezpieczenia (12 osób na miejsce); filologię szwedzką (10,75 os./miejsce); filologię angielską (9,83 os/miejsce).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Monika

    Ja byłam bardzo zainteresowana kierunkiem medycznym, ale dobrze wszyscy wiemy, że takie kierunki są często oblegane i bardzo ciężko jest się dostać. Finalnie wybrałam szkołę policealną Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Warszawie i cieszę się, że tak postąpiłam. Świetni nauczyciele, praktyki za granicą - dużo się nauczyłam i teraz pracu... Rozwiń