Reklama

Jakich specjalistów szuka się na podkarpackim rynku pracy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PUP

Jakich specjalistów szuka się na podkarpackim rynku pracy? - Zdjęcie główne

foto PUP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O barometrze zawodów rozmawiamy z Martą Rainer, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej.

Sytuacja na rynku pracy w województwie podkarpackim nie jest wesoła. To wszystko przez pandemię koronawirusa, która "zamroziła" gospodarkę.

O tym jacy specjaliści są poszukiwani rozmawiamy z Martą Rainer, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej.

W jakim celu sporządza się co roku barometr zawodów?

- Barometr zawodów to krótkoterminowa, bo jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach w powiecie i w województwie. Dlatego, aby dane te były aktualne, badanie to jest przeprowadzane przez powiatowe urzędy pracy corocznie. Z barometru zawodów możemy dowiedzieć się, w jakich branżach pracodawcy nadal będą zatrudniać pracowników, a w których osiągnięto już limit zatrudnienia. Według aktualnego raportu możemy wskazać, że pomimo pandemii, problemów ze znalezieniem pracy nie będą mieli kierowcy samochodów ciężarowych czy pracownicy "budowlanki". Brakuje też lekarzy oraz samodzielnych księgowych. Trudniejszą sytuację na rynku pracy mają na przykład ekonomiści oraz pracownicy ds. rachunkowości i księgowości. Wśród zawodów deficytowych najliczniej reprezentowane są zawody budowlane: betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, a także geodeci i kartografowie. (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy